Informacje i aktualności
11-02-2020 Domki fińskie dostaną drugie życie

Spełniamy wyborcze obietnice. Uratowanie domków fińskich przed wyburzeniem było dla nas zarówno celem jak i wyzwaniem. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że finalnie uratowaliśmy domki fińskie!

Szanowni Mieszkańcy, kiedy w 2017 roku rozpoczęliśmy batalię o zachowanie domków fińskich, tego wyjątkowego miejsca na mapie naszego miasta, byliśmy pewni, że zyskując Wasze uznanie, uda nam się to miejsce zachować. Przypominamy, że wcześniej wykwaterowano część mieszkańców a teren zamierzano wystawić na sprzedaż. Teraz zapewne stałby tam już jakiś betonowy kloc. Zapobiegliśmy temu!

Dziś stajemy przed tą szansą dotrzymując słowa. Budynki zostaną nie tylko wyremontowane tak, jak pierwotnie to zakładano, czyli poprzez wymianę dachów i drewnianej elewacji, ale również wykonana zostanie ich termomodernizacja i zmiana źródła ciepła. To niezwykle ważne w kontekście walki z niską emisją.

Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Kolejnym etapem zaś będzie zmiana przyległego terenu, który zostanie uporządkowany i dostosowany do nowego wizerunku budynków.

Opłacało się trochę poczekać. Świętochłowice zasługują na więcej, i to więcej już się dzieje.

Nawigacja

Nasza społeczność

Przyjazne Świętochłowice Stowarzyszenie