Informacje i aktualności
22-11-2019 Minął pierwszy rok prezydentury Daniela Begera

Pierwszy rok prezydentury naszego lidera zarazem był najtrudniejszym rokiem w historii Świętochłowic ostatnich lat. Mimo tego, dzięki staraniom prezydenta Swiętochłowice wychodzą na prostą!

Te sukcesy nie są spektakularne, bo takie być nie mogą zważywszy na zrujnowany stan finansów miasta pozostawiony przez poprzednich zarządzających miastem, lecz jeden sukces ma wartość bardzo wymierną i w zasadzie powinien uciąć wszelkie dywagacje. Świętochłowice w ciągu zaledwie roku zmniejszyły swój dług o 14 milionów zł. Takiej sytuacji w historii tego miasta nie było jeszcze nigdy. Co to oznacza?

  • Odzyskana została płynność finansowa, która pozwala regulować zobowiązania i rozpocząć przyszłe procesy inwestycyjne
  • Miasto stało się w końcu realnym partnerem dla tak wielkich i uznanych instytucji jak Zarząd Województwa i Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Potwierdzeniem tego jest podpisane niedawno porozumienie.
  • Zaczęliśmy się liczyć jako partner w rozmowach na szczeblu regionu
  • Prace nad naprawą Świętochłowic zyskały uznanie Premiera RP Mateusza Morawieckiego i Prezydenta RP Andrzeja Dudy, którzy nie wahali się aby pochwalić pracy prezydenta i jego współpracowników w trakcie swoich wizyt w Świętochłowicach
  • Jest pewność, że pieniądze publiczne wydawane będą w najbliższej przyszłości na potrzeby miasta i mieszkańców, nie zaś na kosztowne zachcianki, które nie przynoszą żadnych zysków, a generują tylko olbrzymie koszty
  • Są wielkie perspektywy, że na przestrzeni kilku lat w Świętochłowicach mogą zostać zrealizowane te wszystkie inwestycje, których mieszkańcy oczekują, w tym m.in. Rewitalizacja Kaliny, Remonty ulic Bytomskiej i Łagiewnickiej czy nawet być może uda się rozpocząć odbudowę stadionu.
  • Ruszy odbudowa zasobów mieszkaniowych na znacznie wyższą skalę niż w latach poprzednich
  • W mieście pojawią się poważni inwestorzy gwarantujący gminie przychód, a mieszkańcom pracę.

Nawigacja

Nasza społeczność

Przyjazne Świętochłowice Stowarzyszenie